با پیشرفت تکنولوژی و سطح آگاهی در زمینه دوربین مداربسته استفاده از نسل دوربین های تحت شبکه رواج پیدا کرده.

احتمالا شما هم در فیلم ها و انیمیشن ها بخشی از فیلم را دیده اید که در آن یک تصویر بی کیفیت ضبط شده از تصاویر دوربین مداربسته را وارد نرم افزاری جادویی می کنند و نرم افزار به طرزی اعجاب آور کیفیت را آنقدر بالا می برد تا امکان تشخیص جزئیات در آن به وجود بیاید. واقعیت در سیستم های مداربسته تا حد زیادی با این باورها تفاوت دارد.

واقعیت این است که در حال حاضر بهترین نرم افزارهای پردازش تصویر نیز امکان افزایش رزولوشن تصویر را بیش از ۱۰ تا ۲۰ درصد ندارد. این یعنی انجام این پردازش ها تاثیر چندانی بر روی کیفیت تصویر دوربین نخواهد گذاشت.
زمانی که تصویری با کیفیت پایین ضبط می شود بخش زیادی از اطلاعات تصویر از بین رفته است. منطق نیز حکم می کند که امکان بازتولید اطلاعات از بین رفته با هیچ نرم افزاری وجود نخواهد داشت. پس سعی کنید در زمان انتخاب دوربین ها، دوربین های با کیفیت تری را انتخاب کنید.
وضوح تصویر در دوربین های آنالوگ بسیار پایین است و در واقع تشخیص چهره افراد بسیار سخت یا غیر ممکن بوده و حتی برای تشخیص پلاک هم متاسفانه نمی توان از این سیستم بهره گرفت.
از دیگر معایب دوربین های آنالوگ میتوان به کابل BNC آن اشاره کرده که به خوبی نمی تواند تصویر را به دستگاه DVR انتقال دهد و با یک جابجایی کوچک نویز زیادی بر روی تصویر ایجاد می شود.

تیم ITProPlus مفتخر است تا در زمینه های مختلف طرای، نصب و پشتیبانی دوربین مدار بسته به مشتریان خود خدمت رسانی کند.

مزایای دوربین های تحت شبکه

معایب دوربین های آنالوگ

پشتیبانی شبکه | امنیت شبکه | voip | طراحی سایت | دوربین مداربسته

نیاز به مشاوره دارید؟

با همکاران ما تماس بگیرید